location car search folder print add-compare-btn icon-blank-sheet icon-sheet icon-compare icon-columns

Ką apie automobilių atliekų tvarkymą turėtų žinoti kiekvienas vairuotojas?

Panaudotos automobilių dalys – hidrauliniai (tepaliniai) amortizatoriai, akumuliatoriai, degalų, tepalų ir oro filtrai, padangos ir kt. – itin pavojingos aplinkai medžiagos. Netinkamai tvarkomos ir šalinamos sąvartynuose, jos gali kelti pavojų tiek aplinkai, tiek pačių žmonių sveikatai. Automobilių tepalinius amortizatorius, degalų ir tepalų filtrus sudaro metalas ir alyvos ar degalų likučiai. Visuomenės sveikatos  specialistų tvirtinimu, gamtoje išmetamos automobilio alyvos ar detalės, kuriose yra alyvos, gali užteršti didžiulius plotus ir paversti juos kone dykvietėmis. Užterštose žemėse kurį laiką nieko nebegalima auginti. Panaudotuose tepalų filtruose yra alyvos likučių, o juose - ir sunkiųjų metalų, ir dioksinų, ir įvairių aromatinių junginių. Jei į dirvožemį patenka 1 litras alyvos, jis dešimtmečiams užteršia pusę hektaro. O jei analogiškas alyvos kiekis patenka į vandenį, jis gali užteršti net milijoną litrų vandens. Netinkamai tvarkomi seni akumuliatoriai irimo proceso metu ar pažeidus akumuliatoriaus korpusą, į aplinką išskiria daug pavojingų cheminių medžiagų: sunkiųjų metalų ir elektrolito.

Detalesnę informaciją apie tai, ką apie automobilių atliekų tvarkymą turėtų žinoti kiekvienas vairuotojas ir kaip teisingai su jomis elgtis, galite rasti čia arba apsilankykite www.agia.lt svetainėje.

Klausti
who sells the best rolex datejust m126303 0017 rolex calibre 2836 2813 mens may possibly be the principal to create a perform watch business..luxury replica rolex gmt master certainly is the earliest to brew a accomplish watch business..